24 kt Gold


FaqЧасто задаваемые вопросы (подготавливаются)

Q: Jak dlouho zlatý povrch výdrží?
A: Od přírody zlato nečerná a nepodléhá korozi. Při náležité péči výdrží životnost pozlaceného předmětu.

Q: Co je galvanické pokovování?
A: Galvanické pokovování, jež bylo patentováno v roce 1840, je postup ve kterým je tenká vrstva zlata, stříbra, platiny dalších kovů nanášena na vodivý předmět pro zkrášlení jeho vzhledu a zvýšení hodnoty. Využitím eklektického proudu, kladně nabité ionty kovu procházejí roztokem známým jako elektrolyt a usazují se na záporně nabitý kovový předmět.

Q: Co může nechat pokovovat?
A: Téměř každý druh kovu nebo vodivého povrchu může se nechat pokovovat. Máme zkušenosti s úspěšným pokovováním titanu, čisté oceli, měkké oceli a mnoha jiných kovů. Nejčastější používané materiály ke galvanickému pokovování jsou měď, bronz, hliník. Nepokovujeme nevodivé předměty jako dřevo, plastické hmoty, kůže nebo kamen.

Q: Jak velké předměty můžou se nechat pokovovat?
A: Jelikož shledáváme velikost předmětu jen málokdy jako problém, můžeme pro Vás pokovovat předměty v jakýchkoliv rozměrech.

Q: Dokáže proces galvanického pokovování "vyplnit" stopy opotřebení, důlky nebo škrábnutí?
A: Bohužel ne. Většinou dělají všechny galvanické postupy poškození povrchu dokonce více nápadným! Aby se dosáhlo co nelepších výsledků všechny předměty potřebují být před pokovováním vyleštěny a vyčištěny. Podle požadavku zajišťujeme tyto dodatečné služby.

Q: Pokud moje klenoty obsahují drahokamy můžou stále být pokovován?
A: Ve většině případů ano. Musíme samozřejmě před pokovováním drahokam ochránit aby se zabránilo jeho poškození.


Na Pankráci 1618/30
14000 Praha 4
Czech Republic

Tel/Fax: +420234633349
Email: info@24ktgold.cz

Cz En Ru